Шановні колеги!
З 15 вересня на Тернопіллі стартував дослідницький проект “Соціальне партнерство між громадськістю та судами Тернопільської області”. Він реалізується Громадською організацією “Інтелектуальний штаб громадянського суспільства” у рамках грантового проекту “Опитування громадян щодо їх задоволенності якістю функціонування судів з використанням карток громадянського звітування”. Це дослідження здійснюватиметься за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проекту “Справедливе правосуддя” (договір про надання міжнародної технічної допомоги № FAIR-STA-IHC-62 від 15 вересня 2015 р.).
Основними перепонами на шляху стійкого розвитку України та розбудови інститутів громадянського суспільства є системна корупція й низький рівень довіри громадян до судової гілки влади та інший силових відомств держави, котрі й покликані боротись із цією “хронічною соціальною хворобою”. Нині Україна потребує законодавчої, нормативної та інституційної реформи судових установ з метою зміцнення відповідальності і незалежності судової влади. Водночас, як будь-яка сфера послуг інститут права має задля інтенсифікації процесу самовдосконалення орієнтуватися на зовнішню оцінку якості власної діяльності. Проте нині майже відсутні дієві механізми та ефективні інструменти зовнішньої громадської оцінки якості системи судочинства.
Інтеграція України у Європейський соціально-культурний простір потребує не тільки проведення судової реформи відповідно до європейських і міжнародних норм, а й глибинної трансформації свідомості самих громадян, котрі б мали змінити своє ставлення до судів як карально-репресивної машини котру потрібно уникати, і побачити у системі судочинства партнера з вирішення власних та загальносуспільних проблем. Крім того, громадяни мають проявити готовність до зміцнення ролі громадянського суспільства у здійсненні моніторингу реалізації судової реформи та діяльності судів.
Саме тому основним заходом анонсованого проекту буде опитування у 20 судах Тернопільської області на основі методології карток громадянського звітування. Понад 2400 відвідувачів судів відповідатимуть на 57 запитань, які стосуються окремих аспектів функціонування цих установ. Незалежний аналіз відповідей та напрацьовані на їх основі рекомендації щодо усунення типових недоліків дадуть змогу судам стати більш відкритими та ефективними у наданні своїх послуг мешканцям Тернопілля. Результати опитування будуть оприлюднені у 2016 році за допомогою низки запланованих заходів (тематичної конференції, фокус-груп, підсумкового “круглого столу”) та опублікованого аналітичного звіту.
До співпраці запрошуємо: 1) професорсько-викладацький контингент юридичних факультетів та студентів, які навчаються за спеціальністю “Правознавство”; 2) суди (суддів) Тернопільської області як органи (особи), що здійснюють правосуддя; 3) усі категорії громадян які користуються послугами судів; 4) громадські організації, журналістів та інших зацікавлених осіб які є активними суб’єктами постання та розвитку інститутів громадянського суспільства.
Наші контакти:
Заступник голови правління ГО “ІШГС” Гірняк Андрій (тел. +38 096 1063505),
е-mail: girand@ukr.net; anatoliy_furman@yahoo.com
Адреса сайту ГО “ІШГС”: http://intelshtab2014.ucoz.ua
|